Novinky Späť na všetky novinky

AFG investuje do ďalšieho rozvoja Slovaktualu

AFG investuje do ďalšieho rozvoja Slovaktualu

Kompetenčné centrum pre kvalitné plastové okná pre európsky trh v Pravenci na Slovensku

Arbon/Pravenec, 11. júna 2013 – AFG Arbonia-Forster-Holding AG má v úmysle investovať v nasledujúcich rokoch minimálne 15 mil. švajčiarskych frankov do ďalšieho rozvoja výrobcu okien a dverí Slovaktual v Pravenci. V rámci divízie Okná a dvere bude Slovaktual ďalej rozvíjaný na kompetenčné centrum pre kvalitné plastové okná pre európske trhy.

Do divízie Okná a dvere AFG Arbonia-Forster-Holding AG patria značky Slovaktual (Slovensko), EgoKiefer (Švajčiarsko), RWD Schlatter (Švajčiarsko) a Dobroplast (Poľsko). V roku 2012 divízia s 1430 zamestnancami (bez Dobroplastu) dosiahla čistý obrat 396,0 mil. CHF a v roku 2013 zaujala 3. pozíciu v rámci Európy. Divízia Okná a dvere so svojou inovačnou silou neustále stanovuje nové trendy v odvetví.

V nasledujúcich rokoch AFG Arbonia-Forster-Holding AG zainvestuje do výrobnej a logistickej infraštruktúry divízie Okná a dvere, a takto si posilní svoju vedúcu pozíciu v medzinárodnom meradle i vo Švajčiarsku. Týmto budú vytvorené predpoklady pre budúci rast. Minimálne 15 mil. CHF sa má preinvestovať v prevádzke v Pravenci na Slovensku.

V rámci týchto investícií sa hlavné sídlo EgoKiefer v Altstättene vo Švajčiarsku stane kompetenčným centrom pre drevené a drevo-hliníkové okná. Aby sa tam na uvedené vytvoril potrebný priestor a pôsobilo proti tlaku nákladov, časť výroby plastových okien sa má premiestniť do Pravenca na Slovensku. Závod v Pravenci sa má ďalej rozvíjať na kompetenčné centrum pre kvalitné plastové okná pre európske trhy.

S investíciami a vytvorením kompetenčných centier sa spája optimalizácia v oblasti obstarávania, výroby a logistiky. Spolu s akvizíciou vedúceho poľského výrobcu okien Dobroplast, uskutočnenou vo februári 2013, ako aj investíciami vo výške 30 mil. do budov a strojov u výrobcu dverí RWD Schlatter AG v Roggwile/SG divízia Okná a dvere zaujme 3. pozíciu v rámci Európy.

Uverejnené: 8.7.2013

Ďalšie novinky