Novinky Späť na všetky novinky

Ako sme vysadili 30 stromov

Ako sme vysadili 30 stromov

V tomto zvláštnom roku oslávil Slovaktual 30 rokov od svojho založenia. A ako lepšie osláviť takéto významné výročie, než vysadiť v našom regióne 30 stromov?

Spolu s občianskym združením SADÍME STROMY sme túto myšlienku najskôr predstavili spolupracovníkom a spolupracovníčkam. Mnohí sa tak nesmierne nadchli, že už stačilo len dohodnúť vhodné miesta s okolitými obcami a vystihnúť najlepšie počasie. Záujem bol veľký, tak sme do toho šli. Zamestnanci Slovaktualu sadia stromy v Kanianke

Slovaktual zabezpečil 30 stromov podľa predstáv jednotlivých obcí a skvelá partia zamestnancov sa postarala o všetko ostatné. Rozdelení do menších tímov sme vysadili lipy v Pravenci, orech a ovocné stromy pri budúcej škôlke v Kocuranoch, pestrý mix stromov priamo pod oknami bytoviek v Lazanoch a dlhú alej javorov červenolistých v Kanianke pri novej cyklotrase.

Stromy vysadené zamestnancami Slovaktualu

Pre sadenie stromov vidíme veľa dobrých dôvodov, ale tiež určitú symboliku – korene stromov vrastajú hlboko do pôdy, pomáhajú udržať strom pri sile. Slovaktual tu takto pred 30 rokmi tiež zapustil svoje korene, ktoré sú dnes vďaka jeho zamestnancom, vďaka zákazníkom, partnerom, ale aj vďaka konkurentom oveľa pevnejšie a hlbšie.

Slovaktual sadil Lipy v Pravenci

Veríme, že sa stromčekom bude dariť a vyrastú z nich mocné stromy.

Váš Slovaktual

Uverejnené: 3.12.2020

Ďalšie novinky