Novinky Späť na všetky novinky

Držitelia Janského plakety zo Slovaktualu

Držitelia Janského plakety zo Slovaktualu

Slovenský Červený kríž, územný spolok Prievidza, každoročne na jeseň oceňuje bezpríspevkových darcov krvi z nášho regiónu.

Veľmi si vážime, že podobne ako minulý rok, aj teraz sú medzi ocenenými ďalší naši kolegovia zo Slovaktualu.

Aktuálne medzi nami pribudli traja noví držitelia Bronzovej Janského plakety (10 odberov), jeden držiteľ Striebornej Janského plakety (20 odberov) a jeden držiteľ Zlatej Janského plakety (40 odberov).

Darcovia krvi v Slovaktuale

Ľudská krv je nesmierne vzácna a nenahraditeľná. Mnohí z nás si to uvedomia až v momente, keď ju potrebujeme my sami, alebo niekto z našich blízkych. Títo ľudia si však jej hodnotu uvedomujú neustále, sú ochotní sa o ňu podeliť a nezištne pomáhať. Pravidelne.

Krv našich kolegov pomáha zachraňovať životy ľudí, ktorí sa musia podrobiť operačným zákrokom, či už v dôsledku úrazov alebo chorôb. Pomáha tiež zastaviť krvácanie pri otvorených ranách a rezných poraneniach. Ich krvná plazma zase pomáha anemickým pacientom s poruchou zrážanlivosti krvi. Ich krv pomáha aj onkologickým pacientom a ľuďom po transplantáciách.

Konateľ spoločnosti Slovaktual, Miloš Folenta, pozval všetkých ocenených držiteľov plakiet, aby im za nás všetkých prejavil úctu a obdiv. Zároveň všetkým odovzdal hodnotné poukážky na nákup v známom obchodnom reťazci.

Ďakujeme!

Janského plakety

 

 

Uverejnené: 4.11.2019

Ďalšie novinky