Novinky Späť na všetky novinky

Oslavy 20 výročia

Oslavy 20 výročia

V piatok a sobotu 10. a 11. septembra spoločnosť Slovaktual zavŕšila oslavy 20. výročia založenia firmy. Piatkový spoločenský večer patril 350 pozvaným hosťom, ktorých osobne privítali konateľ p. Marián Krč a výkonný riaditeľ p. Ľubomír Majzlan. Motívom večera moderovaného Verou Wisterovou bolo zaspomínanie si na históriu vzniku a rozvoja firmy Slovaktual.

Príbeh spoločnosti Slovaktual je zosobnený v spomienkach p. Krča od jeho emigrácie v sedemdesiatych rokoch, získavania skúseností s montážou okien v zahraničí, jeho návratu na Slovensko a založenie vlastnej firmy na montáž a neskôr vlastnú výrobu plastových okien. Nasledovné roky s úspešnými rozhodnutiami a vyrastenie Slovaktualu na najväčšieho výrobcu plastových okien na Slovensku až po vstup strategického investora AFG Arbonia-Forster-Holding a úspešné napredovanie firmy v nových plánoch a ďalšom rozvoji.

Prihovoril sa aj vedúci divízie okien a dverí AFG Arbonia-Forster-Holding AG p. Gerosa:

„Som veľmi rád, že Vás môžem dnes pri príležitosti osláv 20. jubilea informovať aj o našich plánoch rozvoja. Správna rada spoločnosti AFG Arbonia-Forster-Holding AG dala pred tromi dňami zelenú pre náš veľký projekt výstavby v Pravenci. Prevádzka Pravenec preberie v budúcnosti významnú úlohu v rámci rozvoja našich okenárskych aktivít v Európe. Prevádzku Pravenec vybudujeme na výrobný závod pre Európu.

V prvom kroku prebieha od augusta do septembra rozšírenie výroby s investíciou 0,2 mil. €, aby sme od októbra mohli začať v Pravenci s výrobou novej línie okien AS1 pre švajčiarsky trh – najnovšou generáciou plastových okien spoločnosti EgoKiefer. V druhom kroku začíname od polovice septembra s výstavbou novej výrobnej haly s priamym napojením na súčasnú prevádzku. S investíciou zhruba 6,5 mil. € na novú výrobnú halu a novú výrobnú líniu na okenné systémy Slovaktual a EgoKiefer rozšírime súčasné výrobné kapacity prevádzky v Pravenci s orientáciou na budúcnosť. Počítame s tým, že nová budova s plochou 6483 m2 bude stáť do konca júna 2011. Zapojenie strojov prebehne v auguste a začiatok výroby je naplánovaný na september 2011. 20 ročná história úspechu Slovaktualu bude tak ďalej pokračovať. Som presvedčený, že výstavbou prevádzky v Pravenci dáme všetkým zúčastneným významný signál. Pre všetkých sa otvárajú nové šance.“

Oslavy 20 výročia

Boli ocenení obchodní zástupcovia a zamestnanci, ktorí sa podieľali na úspechoch firmy od jej založenia. Výkonný riaditeľ L. Majzlan ocenil najlepších obchodných zástupcov a zamestnancov, ktorí sa podieľali na úspechoch firmy od jej založenia, osobné nasadenie majiteľov obchodných zastúpení, prekonávanie prekážok pri začiatkoch a taktiež podporu, ktorú nachádzali vo svojich rodinách.

Za zamestnancov poďakovala pánu Krčovi emotívnymi slovami Lydka Čavojská:

„Dámy a páni, dovoľte aj mne povedať pár viet. Keď som v roku 1992 začala cestovať autobusom z Prievidze do Pravenca, asi po mesiaci sa ma šofér spýtal kde robím a ja som povedala, že u Krčov. On sa neveriacky na mňa pozrel a povedal : „To je kto? Takú firmu nepoznám“. Myslím, že na tú tobu celkom normálna reakcia, pretože keď táto malá firma začínala pod názvom „Krč“, naozaj o nás vedelo málo ľudí. Mali sme 5 montážnikov, 2 ojazdené autá, starší počítač, tesniacu penu sme skladovali v kotolni a parapetné dosky sa predávali priamo v šope rodinného domu. Napriek malému kapitálu sme mali jednu obrovskú devízu. Človeka, ktorý mal správnu dávku odvahy, sebavedomia, nebál sa riskovať, ale hlavne chuť niečo v živote dokázať. Postupne sa obklopoval správnymi ľuďmi a v kombinácií so svojími schopnosťami dokázal vybudovať firmu, o existencii ktorej dnes vedia stovky domácností a dúfam, že aj každý šofér autobusu, ktorý jazdí cez Pravenec.

Keby mi niekto v roku 1992 povedal, že raz budeme oslavovať 20.výročie, tak si o ňom pomyslím svoje, ale dnešný večer je dôkazom toho, že som sa mýlila. V tejto chvíli nepochybujem o tom, že všetci viete o kom hovorím. Je to človek, na ktorého sa pozerám a volá Marián Krč.

Marián, chcem Ti dnes poďakovať a to 2x. To prvé je za všetkých ľudí vo výrobných halách a expedičnom sklade, ktorým dávaš istotu denne čerstvého chleba na stole. A to druhé ďakujem od všetkých cenárov, výrobárov, asistentiek, ale hlavne od nás, ktorí to s Tebou už nejaký ten piatok ťaháme a na ktorých si si dnes spomenul. Vážime si to.“

Slávnostné chvíle zvýraznili poprední umelci slovenskej hudobnej scény – Martin Babjak, Zlaté husle, Lúčnica a slovenský rock v podaní IMT Smile. Prestávky programu spríjemnili kulinárske špeciality a značkové vína. Hudobná zábava vrcholila nočným ohňostrojom a pretiahla sa do skorých ranných hodín.

Hlavný deň osláv – sobota 11. septembra

Sobota patrila zamestancom Slovaktualu a ich deťom, do Pravenca prišlo takmer 1000 ľudí. Príchodzích vítali živé figuríny pouličného divadla Maskuzani a vôňa pečeného vola, ktorý na rotujúcom grile chytal tú správnu farbu. Hala sa postupne napĺňala a pozornosť detí a rodičov pútali predstavenia v duchu Indiánskeho leta.

Netradičné vystúpenie sokoliarov aj pod strechou haly poskytlo zaujímavé ukážky sokoliarstva a krásy dravých operencov a vyskúšalo odvahu malých divákov.

Oslavy 20 výročia

Najmenších potešilo divadielko Dunajka s veselou rozprávkou „o kovbojovi Kubovi“ a deti sa priamo zapojili do predstavenia. Vo vedľajšej hale si medzitým staršie staršie deti mohli vyskúšať zručnosť pri ručnom tkaní alebo navliekaní indiánskych náramkov alebo si dať skrášliť tvár rozprávkovým make-upom.

Pre rodičov sa lákadlom stala súťaž v jazde na Mercedese alebo predvádzacie jazdy na veteránoch. Malí či veľkí, spoločne skúšali svoju zručnosť v streľbe z luku, zo vzduchovky, fúkačke šípiek na cieľ. Menší vyskúšali strojový park elektrovozítiek, staršíbalansovali na dvojkolkách a kto sa na zaujímavom vozítku „udomácnil“ už sa mu dole nechcelo.

Energiu nazvyš deti rady minuli na nafukovacej šmýkačke a komu predsa len chýbala ľahko ju doplnil pochúťkami a nápojmi rôznej chuti a výberu. A keď už denného svetla ubúdalo prišlo na rad predstavenie mladých breakdancerov s parádnymi kúskami. Manažment spoločnosti ocenil a poďakoval dlhoročným zamestnancom firmy. Večer patril opäť slovenskému rocku v podaní IMT Smile a po hodinovom koncerte spestrila večer jadrným humorom dvojica komikov Kaiser a Meluš.

Kto ešte vládal využil zvyšky energie na záver v rytmoch diskotéky. Veľkolepý deň sa aj napriek smutnejšiemu počasiu vydaril a my si môžeme už len želať aby sme sa takto spolu zišli opäť pri ďalšom jubileu spoločnosti Slovaktual.

Uverejnené: 10.9.2010

Ďalšie novinky