Novinky Späť na všetky novinky

Slovaktual je v dobrej kondícii a zvyšuje platy

Slovaktual je v dobrej kondícii a zvyšuje platy

Po výbornom hospodárskom výsledku za rok 2020 pristúpil SLOVAKTUAL v máji tohto roku k plošnému zvyšovaniu miezd svojich zamestnancov, ktoré prevyšuje minuloročnú úroveň inflácie. Okrem toho, 13. plat bol vyplatený v doteraz najvyššej výške – až 100 % priemernej mzdy za rok 2020, v celkovom objeme hrubých miezd 616 tis. Eur.

Slovaktual tak dokazuje, že aj v krízových časoch je stabilnou spoločnosťou a vo výbornej kondícii. Zároveň je spoľahlivým zamestnávateľom až 650 kmeňových zamestnancov.

Už v minulom roku, počas prvej vlny pandémie koronavírusu, v období neistoty a zatvorených podnikov, vyplatil Slovaktual, ako jedna z mála slovenských spoločností, svojim zamestnancom 13. plat – riadne a načas. A to aj napriek vtedajším obavám z poklesu objednávok, ktoré sa však nepotvrdili. Napriek dočasne zatvoreným vzorkovým predajniam zaznamenal Slovaktual len mierny pokles objednávok, aj to len dočasne, počas prvých pár dní pandémie. Po zbytok roka záujem o okná od Slovaktualu trvale rástol. Uspokojiť zvýšený dopyt bola náročná výzva, keďže mnoho zamestnancov bolo s deťmi na OČR alebo v karanténe.

V Slovaktuale hneď na začiatku pochopili, že kľúčom k udržaniu výroby a riadnemu plneniu záväzkov voči svojim partnerom a zákazníkom je udržanie si zdravých a spokojných zamestnancov.

Každodennou prioritou sa stalo vytvorenie bezpečného pracovného prostredia. Desiatky menších či väčších hygienických opatrení, využívanie home office, ale predovšetkým osobná zodpovednosť a ostražitosť každého zamestnanca doviedli spoločnosť k úspešnému roku.

Výsledkom je,  že v pandemickom roku, práve vďaka zodpovedným a zdravým zamestnancom, vzrástli tržby Slovaktualu medziročne o takmer 7 % na 77,5 mil. Eur.

Zamestnanci napriek zníženému komfortu a množstvu opatrení pracovali vo vysokom nasadení. A vedenie spoločnosti to dokázalo oceniť. Spolu s vianočnými odmenami prekvapili zamestnancov aj obálkou s 3 darčekovými kartami do predajní siete Kaufland, NAY a DM-drogerie markt. Každá karta bola nabitá na hodnotu 30 Eur, symbolicky k 30. výročiu vzniku spoločnosti.

Určite sa za bonus dá považovať aj fakt, že na prelome rokov, kedy pandemická situácia vrcholila, zabezpečil  Slovaktual pre všetkých svojich zamestnancov pravidelné a komfortné testovanie priamo v spoločnosti, bez čakania a nutného dochádzania do testovacích centier.

V tomto roku sa epidemiologická situácia našťastie výrazne zlepšila, naďalej je však na mieste ostražitosť a garancia, že Slovaktual za každých okolností vyvinie maximálne úsilie, aby sa jeho zamestnanci cítili v práci bezpečne a spokojne.

Uverejnené: 22.6.2021

Ďalšie novinky