Novinky Späť na všetky novinky

Slovaktual pomáha zmierniť utrpenie ľudí z Ukrajiny

Slovaktual pomáha zmierniť utrpenie ľudí z Ukrajiny

Od prvých dní invázie sme v Slovaktuale hlboko znepokojení a rozrušení situáciou na Ukrajine. To, čo sa deje, je desivé a nesprávne. Mestá sú napadnuté a mnohé čiastočne alebo úplne zničené, ľudské osudy a životy sú ohrozené, rodiny sa rozdeľujú a mnohí sú nútení opustiť svoju rodnú krajinu, najmä ženy a nevinné deti.

 

V Slovaktuale v Pravenci pracuje 716 ľudí a 30 z nich je práve ukrajinskej národnosti. Okrem toho, že mnohí naši zamestnanci, ale aj predajcovia, sa od vypuknutia konfliktu snažia pomôcť priamo, či už finančne, ubytovaním alebo materiálne, rozhodli sme sa zorganizovať aj zamestnaneckú finančnú zbierku pre organizácie Magna a Človek v ohrození.

 

Do 4. marca sa nám podarilo medzi zamestnancami v Pravenci vyzbierať  1847 Eur pre organizácie Človek v ohrození a Magna. Spoločnosť SLOVAKTUAL doložila k tejto vyzbieranej sume finančný dar tak, aby sme spoločne mohli odovzdať obom organizáciam až 5000 Eur.

 

Naviac, v týchto dňoch sme sa rozhodli, že časť z 2 % dane, konkrétne ďalších 5000 Eur,  poukážeme opäť organizácii Človek v ohrození, n.o.

 

A to stále nie je všetko, pomáhajú aj naši predajcovia. Tí dohromady k 4. marcu prispeli sumou 2410 Eur, a vieme, že mnohí rôznou formou pomáhajú aj naďalej.

 

Dúfame, že tento konflikt a ľudské utrpenie už čoskoro skončí. Vidíme obrovskú vlnu solidarity a zároveň prosíme, buďme ako ľudia k sebe navzájom lepší každý deň. Nezabúdajte, prosím, ani na nikoho vo vašom okolí, kto potrebuje vašu pomoc. Slovaktual naďalej podporuje občianske združenie Svetielko nádeje a ďalšie prospešné projekty.

Uverejnené: 7.3.2022

Ďalšie novinky