Nové referenčné stavby Späť na všetky novinky

Minimalistický a úsporný dom vo Vsetíne

Minimalistický a úsporný dom vo Vsetíne

V tomto dome nenájdete žiadnu klimatizáciu, najväčšie okná sú orientované na juhozápad a predsa je počas horúceho leta vnútri príjemných 23 °C.

Pergola Espacio od Climaxu

Majitelia pristupovali ku každej fáze projektu veľmi rozumne. Od voľby pozemku a návrhu pôdorysu, cez výber dômyselných technických riešení, až po prácu so svetlom.

Od začiatku mali jasnú predstavu o stavebných a konštrukčných riešeniach a tiež o tom, čo od svojho nového domu očakávajú.

Interiér s plastovými oknami Slovaktual a látkovými roletami Varieta Zebra

Výsledkom je vzdušný a presvetlený moderný dom s dôrazom na jednoduché línie, kvalitné materiály a dômyselné technické riešenia.

Všetko, čo bolo možné skryť, je skutočne skryté. Vykurovanie je skryté v podlahe, vonkajšie žalúzie v podomietkových schránkach a odkvapy sú zapustené do muriva.

Okná a dvere od Slovaktualu

Slovaktual podľa požiadaviek vyrobil hliníkové vchodové dvere a dvoje hliníkové zdvižno-posuvné dvere. Okná v kuchyni a francúzske okná v izbách sú plastové, z vnútornej strany biele, zvonku potiahnuté lamináciou v antracitovej farbe.

Hliníkové zdvižno-posuvné dvere Slovaktual

Vstupné hliníkové dvere so svetlíkmi

Hliníkové vchodové dvere Slovaktual D72

Vonkajšie žalúzie a vnútorné látkové rolety regulujú svetlo a teplo

V kuchyni na oknách si môžete všimnúť elegantné tienenie. Je tvorené dvojvrstvovou látkou, na ktorej sa striedajú tmavé a priesvitné pruhy. Vzájomným prekrytím tmavých pruhov je možné vpustiť dovnútra viac svetla alebo naopak, úplne zatieniť.

 

Interiér s hliníkovými HST a plastovými oknami Slovaktual a látkovými roletami Varieta Zebra

Pohľad z interiéru na hliníkové posuvné dvere Slovaktual

Silnou stránkou vonkajších „zetkových“ žalúzií je maximálne tienenie a redukovaný nábal vo vytiahnutom stave. Lamely sú široké 90 mm, sú veľmi stabilné a na spodnej hrane sú vybavené gumovým tesnením. Je možné ich naklápať, takže majitelia domu môžu regulovať množstvo svetla aj tepla v miestnosti, ale tiež vetrať pri otvorených a zatienených oknách.

Zdvižno-posuvné dvere HST 77 Slovaktual

Cez hliníkové zdvižno-posuvné dvere prechádzame bezbariérovo na juhozápadnú terasu. Tá je pred slnkom ale tiež pred dažďom chránená modernou pergolou Espacio s hliníkovými lamelami s rozsahom naklopenia 0° až 140°.  Majitelia rozšírili pergolu o zvislé bočné steny a tak terasu môžu využiť celoročne a za každého počasia.

Pergola Espacio s bočnými clonami a okná a HST SLovaktual

 

Vonkajšie žalúzie na zdvižno-posuvných dverách HST 77 Slovaktual

Táto fotografia vznikla ešte pred inštaláciou pergoly:

bezbariérové posuvné dvere

Zoznam produktov

Realizácia: Zmluvný predajca Slovaktual – HAMBOS s.r.o., Vsetín

Foto: Climax / Vlastimil Marek a Slovaktual

Uverejnené: 19.8.2019

Ďalšie novinky