Nové referenčné stavby Späť na všetky novinky

Premena brownfieldu na priestor plný života. To je NUPPU.

Premena brownfieldu na priestor plný života. To je NUPPU.

NUPPU je projekt premeny bývalého industriálneho areálu na modernú štvrť plnú zelene. Jednotlivé bytové domy nesú mená kvetov a celý areál na ploche 6 hektárov kvitne do krásy. Aj preto ho fínsko-slovenský developer YIT pomenoval práve NUPPU, čo vo fínčine znamená púčik.

NUPPU kladie dôraz na komunitný život a budovanie priateľstiev. Preto má každý bytový dom klubovňu, priestor pre coworking a susedské stretnutia.

Dvor v NUPPU

Kvalitná škôlka je súčasťou novej štvrte a uľahčí každodenný život mnohým rodinám. Súčasťou udržateľného rozvoja veľkých miest je ekologická osobná doprava. Okrem zastávky MHD tu majú svoje miesto aj nabíjacie stanice pre elektromobily.

Atraktivitu štvrte pre mladých ľudí zvyšuje aj carsharing. Pomocou jednoduchej aplikácie si obyvatelia môžu požičať auto kedykoľvek a bez starostí. Pravidelný servis a kontrola stavu auta je samozrejmosťou. Balíkobox pre doručovanie zásielok šetrí čas.

Bytový dom Magnolia v Nuppu s oknami Slovaktual

Jednotlivé časti dvora sa môžu rozvíjať samostatne, presne podľa predstáv obyvateľov.

  • Aktívna zóna motivuje obyvateľov k pohybu, ako to bolo kedysi. Nájdete tu workoutovú zónu, detské ihriská, futbalové bránky aj stolný tenis.
  • Oddychová zóna je určená pre všetkých, ktorí hľadajú kľud a radi si vychutnávajú slnečné lúče.
  • Spoločenská zóna je uprostred. Rodičia tak môžu sledovať svoje deti na ihrisku, a súčasne sa venovať iným činnostiam.

Zaujímavosťou tohto projektu je jeho rýchla výstavba s využitím moderných prefabrikovaných dielcov. Tie urýchľujú stavebný proces a zvyšujú kvalitu a presnosť stavby.

Slovaktual vyrobil plastové okná OPTIM s vonkajšou lamináciou a hliníkové vstupné dvere pre bytové domy MAGNOLIA, HORTENSIA, JUNIPERUS, THUJA, ORKIDEA a ASTERI.

Hliníkové vchodové dvere Slovaktual v NUPPU

Okná Slovaktual v bytvom komplexe NUPPU v Bratislave

Uverejnené: 7.12.2023

Ďalšie novinky