Novinky Späť na všetky novinky

Nový okenný systém Slovaktual OPTIM so stavebnou hĺbkou 76 mm.

Nový okenný systém Slovaktual OPTIM so stavebnou hĺbkou 76 mm.

Nové plastové a plast-hliníkové okno Slovaktual OPTIM ponúka prakticky neobmedzený rozsah použitia a dizajnových možností. Spĺňa náročné architektonické požiadavky a pri väčšine projektov sa vďaka svojim vynikajúcim technickým hodnotám stáva optimálnym riešením.

Nadštandardné izolačné vlastnosti

Moderné usporiadanie komôr tohto okenného profilu bolo navrhnuté a skonštruované pomocou najnovších výpočtových metód, čo zaručuje vynikajúcu tepelnú izoláciu, optimálnu stabilitu profilu a vysokú nosnosť ťažkého izolačného trojskla.

Stavebná hĺbka rámu je pritom len 76 mm, takže okenný systém je využiteľný nielen pri novostavbe, ale aj renováciách.  Zároveň je krídlo možné zaskliť izolačným trojsklom až do hrúbky 48 mm, takže výber optimálneho skla pre konkrétny projekt je takmer neobmedzený.

Slovaktual OPTIM FL

Obr.: Slovaktual OPTIM FL s hliníkovým klipom a plast-hliníkovým krídlom

Vysoká tesnosť voči vetru a dažďu, ale tiež proti hluku z vonkajšieho prostredia,  je zabezpečená systémom troch obvodových tesnení, ktoré sú v rohoch zvarené. K vyššej tesnosti prispieva aj osvedčená technológia vlepovaného skla, čo dodáva oknu väčšiu tuhosť a stabilitu.

Za každého počasia si tak doma zachováte tepelnú pohodu a príjemnú domácu atmosféru.

Esteticky príťažlivé

Okenný systém Slovaktual OPTIM ponúka najviac kombinácií rámov a krídiel. Pri plastových oknách používa Slovaktual známe označenia HL (hranaté krídlo), CL (rovné krídlo) alebo OL (oblé krídlo).

OPTIM CL s klipomOPTIM CL biely

Obr. Okno Slovaktual OPTIM CL s hliníkovým klipom  / Okno Slovaktual OPTIM CL biele

Špeciálne v prípade okna OPTIM pribudlo nové označenie FL, a popisuje plastové okno s hliníkovým klipom a jedinečným plast-hliníkovým krídlom. Pre hliníkový klip je možné zvoliť nástrek v ľubovoľnej RAL farbe, v hladkej alebo štruktúrovanej povrchovej úprave.

Dizajnový zvar V-Perfect pre okná OPTIM CL a OPTIM HL

Ďalším zaujímavým prvkom, ktorým sa od ostatných okien laminované okná OPTIM odlišujú, je „neviditeľný“ zvar v rohoch okna. Vďaka technológii V-Perfect sa podarilo dosiahnuť esteticky perfektné okná.

OPTIM V-perfectstandard zvar
Obr. Dizajnový zvar V-PerfectObr. Štandardný zvar              

 

Prierez profilového okenného systému OPTIM a vzorkovníky laminácií a RAL farieb si môžete osobne pozrieť v niektorej z našich vzorkových predajní.

OPTIM HL v lamináciiOPTIM CL v laminácii

Obr. Okno Slovaktual OPTIM HL s lamináciou Douglasie / Okno Slovaktual OPTIM CL s lamináciou Irish Oak

Zvýšená bezpečnosť

Okná Slovaktual OPTIM sú už v štandarde vybavené kovaním so zvýšenou bezpečnosťou. Využitím ďalších prvkov je možné triedu bezpečnosti zvýšiť až na RC 2.

Optimálne zabudovanie

Špeciálne rozširovacie a spojovacie profily umožňujú vždy optimálne osadenie okien do stavebných otvorov – v prípade novostavby, aj pri renovácii.

OPTIM zaujme aj atraktívnou cenou

Na jednej strane dosahuje okno Slovaktual OPTIM tak vysoké hodnoty tepelnej izolácie, že sa tesne približuje k parametrom nášho najlepšieho okna Slovaktual PASIV – určené pre energeticky hospodárne novostavby s takmer nulovou potrebou energie. Cenová úroveň okna OPTIM má ale podstatne bližšie k cenovej úrovni okien Slovaktual STANDARD. To všetko stavia okno Slovaktual OPTIM do pozície bestselleru už od momentu jeho zavedenia na trh.

Ďalšie technické parametre nájdete priamo na produktovej stránke okna Slovaktual OPTIM.

 

Uverejnené: 29.4.2019

Ďalšie novinky