Nové referenčné stavby Späť na všetky novinky

PETRŽALKA – Nový háj

PETRŽALKA – Nový háj

Netradičný vzhľad a aj netradičný PRO-klientský prístup – ľudia si mohli meniť okná, lodžie a byty až do začiatku hrubej stavby.

Už z diaľky vidieť, že je tam čosi, čo sa v prostredí neďalekých pravidelných panelákov a hranatých internátov vymyká očakávanej produkcii. Účelom bolo presvetlenie plochy rozrastenej zelene na susednom pozemku južným slnkom a optické prepojenie tejto plochy s pásom zelene pozdĺž Dostihovej dráhy, čo by pri použití doskovej hmoty nebolo možné. Vytvoril sa tiež priestor pre umiestnenie atypických bytov a ateliérov s obytnými predzáhradkami na vzniknutej ploche strechy garáže.

Novy_haj_rez

Prvých asi 40 % klientov si mohlo v byte navoliť veľkosť, tvar aj polohu okien a aj balkónov. Samozrejme, dbalo sa o dostatočné množstvo denného svetla v obytných miestnostiach, a preto sa zohľadňovala ich orientácia k svetovým stranám. S touto flexibilitou sa dalo pracovať aj vďaka spoločnosti SLOVAKTUAL s.r.o., ktorá sa snaží vyrobiť každému zákazníkovi „okná a dvere na mieru“.

 Novy_haj_sev_pohlad

Nový háj splnil, čo si predsavzal: skvalitnil a skultúrnil danú lokalitu a priľahlú plochu zelene premenil na park s lavičkami, detským ihriskom a inými dennými funkciami pre pôvodných, ako aj nových obyvateľov. Jednoducho, priniesol život.

Uverejnené: 12.3.2015

Ďalšie novinky